    MENT1150 Search Results
    MENT1150 Datasheets (7)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    MENT1150A1251F01
    MENT1150A1551F01
    SL Power Electronics Power Supplies - External/Internal (Off-Board) - AC DC Desktop, Wall Adapters - AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 140W Original PDF 259.26KB
    MENT1150A1851F01
    SL Power Electronics Power Supplies - External/Internal (Off-Board) - AC DC Desktop, Wall Adapters - AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 140W Original PDF 259.26KB
    MENT1150A2451F01
    MENT1150A2851F01
    MENT1150A4851F01
    SL Power Electronics Power Supplies - External/Internal (Off-Board) - AC DC Desktop, Wall Adapters - AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 150W Original PDF 259.26KB
    MENT1150A4851Q01
    SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 150W Original PDF 259.53KB 2
    SF Impression Pixel
    MENT1150 Price and Stock
    SL Power Electronics
    SL Power Electronics MENT1150A1851F01
    AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 140W
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey MENT1150A1851F01 Bulk
    • 1 -
    Buy Now
    RS MENT1150A1851F01 Bulk 250
    • 1 -
    Get Quote
    SL Power Electronics MENT1150A1551F01
    AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 140W
    DigiKey MENT1150A1551F01 Bulk
    Buy Now
    RS MENT1150A1551F01 Bulk 250
    Get Quote
    SL Power Electronics MENT1150A1251F01
    AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 140W
    DigiKey MENT1150A1251F01 Bulk
    RS MENT1150A1251F01 Bulk 250
    Onlinecomponents.com MENT1150A1251F01
    SL Power Electronics MENT1150A2851F01
    AC/DC DESKTOP ADAPTER 28V 150W
    DigiKey MENT1150A2851F01 Bulk
    RS MENT1150A2851F01 Bulk 250
    SL Power Electronics MENT1150A2451F01
    AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 150W
    DigiKey MENT1150A2451F01 Bulk
    RS MENT1150A2451F01 Bulk 250
    Onlinecomponents.com MENT1150A2451F01
    MENT1150 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    48V Single Output
    Contextual Info: MENT1150 Universal Input 150 Watt Series Medical / ITE Switch-Mode Power Supply 3 Year Warranty •100-240VAC Universal Input •Meets EISA2007, CEC Efficiency Level V, EU EC No 278/2009 Phase II •Desktop Style with LED Power-On indicator •12V to 48V Single Output Models, up to 150W
    Original
    MENT1150 100-240VAC EISA2007, UL/EN/IEC60601-1 100-240Vac, 115VAC: 230VAC: 18AWG 48V Single Output PDF
    Original
    MENT1150 100-240VAC EISA2007, UL/EN/IEC60601-1 100-240Vac, 115VAC: 230VAC: 18AWG PDF