    MBR60150 Search Results
    MBR60150 Datasheets (3)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    MBR60150CT
    SMC Diode Solutions Discrete Semiconductor Products - Diodes - Rectifiers - Arrays - DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220 Original PDF 439.72KB
    MBR60150PT-BP
    Micro Commercial Interface Original PDF 791.34KB 3
    MBR60150PT_T0_00001
    PanJit Group TO-3P, SKY Original PDF 233.83KB
    SF Impression Pixel
    MBR60150 Price and Stock
    Select Manufacturer
    PanJit Group MBR60150PT_T0_00001
    DIODE ARR SCHOT 150V 30A TO247AD
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey MBR60150PT_T0_00001 Tube 1,500 1
    Buy Now
    SMC Diode Solutions MBR60150CT
    DIODE ARRAY SCHOTT 150V TO-220AB
    DigiKey MBR60150CT Tube 25 1
    Buy Now
    TME MBR60150CT 1
    Get Quote
    Micro Commercial Components MBR60150PT-BP
    DIODE ARR SCHOT 150V 60A TO247-3
    DigiKey MBR60150PT-BP Bulk 1,800
    • 1 -
    TME MBR60150PT-BP 1
    Get Quote
    Microchip Technology Inc MBR60150PTE3-TU
    DIODE SCHOTTKY 60A 150V TO-247AD
    DigiKey MBR60150PTE3-TU Tube 2,000
    • 1 -
    - Bulk (Alt: MBR60150PTE3/TU)
    Avnet Americas MBR60150PTE3/TU Bulk 26 Weeks 2,000
    Microchip Technology Inc MBR60150PTE3/TU 26 Weeks
    Avnet Silica MBR60150PTE3/TU 28 Weeks 2,000
    EBV Elektronik MBR60150PTE3/TU 27 Weeks 2,000
    Master Electronics MBR60150PTE3/TU
    MBR60150 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    mbr6015
    Original
    MBR60150CT N0778, MBR60150CT mbr6015 PDF
    Contextual Info: MBR60150 R DACO SEMICONDUCTOR CO., LTD. THRU MBR60200(R) SCHOTTKY DIODE MODULE TYPE S 60A Features 60Amp Rectifier 150-200 Volts High Surge Capability Types Up to 200 V VRRM Maximum Ratings DO- 5 (DO-203AB) M Operating Temperature: -55 C to +150 Storage Temperature: -55 C to +150
    Original
    MBR60150 MBR60200 60Amp DO-203AB) PDF
    PT6042
    Abstract: 125OC MBR6035PT MBR6050PT MBR6060PT MBR60150PT
    Contextual Info: MBR6035PT - MBR60150PT 60 AMPS. Schottky Barrier Rectifiers TO-3P/TO-247AD Features Plastic material used carries Underwriters Laboratory Classifications 94V-0 Metal silicon rectifier, majority carrier conduction Low power loss, high efficiency High current capability, low forward voltage drop
    Contextual Info: M B R 6 0 1 5 0 R THRU ( ¿ 3 ) DACO SEMICONDUCTOR CO, LTD. M B R 6 0 2 0 0 (R ) SCHOTTKY DIODE MODULE TYPES 60A Features 60Amp Rectifier High Surge Capability Types Up to 200 W 150-200 Volts rrm D O - 5 (DO -203AB) Maximum Ratings Operating Temperature: -55 C to +150°C