    EM256508VR Search Results
    EM256508VR Datasheets (1)
    Cooper Bussmann
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    EM256508VR
    Cooper Bussmann Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets, Connectors, Interconnects, TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM Original PDF 1
    SF Impression Pixel
    EM256508VR Price and Stock
    Select Manufacturer
    Eaton Bussmann EM256508VR
    TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey EM256508VR Bulk 100
    • 1 -
    Buy Now
    Onlinecomponents.com EM256508VR
    • 1 -
    Buy Now
    Sager EM256508VR 100
    Eaton Corporation EM256508VR
    - Bulk (Alt: 83R4773)
    Avnet Americas () EM256508VR Bulk 1
    Get Quote
    EM256508VR Bulk 12 Weeks 100
    Mouser Electronics EM256508VR
    Get Quote
    Arrow Electronics EM256508VR
    Future Electronics EM256508VR Box 12 Weeks 100
    Eaton Electronics EM256508VR
    EUROMAG EM2565 SERIES, 08 POLE
    RS EM256508VR Bulk 12 Weeks 100
    EM256508VR Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: INDEX EM2565 Series Euro-Mag Terminal Blocks Depluggable Block Mates with EM2575 Header , 5.08 Centers EM256508VR SPECIFICATIONS Rating: 15A, 300V Center Spacing: .200” (5.08 mm) Consult factory for .400” (10.16 mm) Wire Size: #12-22 AWG Housing Material: Green Polyamide Type 6/6, 94VO