    CF252016, Search Results
    CF252016, Datasheets (31)
    Bourns
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    CF252016-100K
    Bourns Inductors 10uH 10% MultiLayer Hi Current Original PDF 162.69KB 1
    CF252016-120K
    Bourns MAGNETICS - CHIP INDUCTOR HIGH CURRENT Original PDF 162.69KB 1
    CF252016-150K
    CF252016-180K
    CF252016-1R0K
    Bourns Inductors 1uH 10% MultiLayer Hi Current Original PDF 162.69KB 1
    CF252016-1R2K
    CF252016-1R5K
    CF252016-1R8K
    CF252016-220K
    CF252016-270K
    CF252016-2R2K
    CF252016-2R7K
    CF252016-330K
    CF252016-3R3K
    CF252016-3R9K
    Bourns Inductors 3.9uH 10% MultiLayer Hi Current Original PDF 162.69KB 1
    CF252016-4R7K
    CF252016-5R6K
    CF252016-6R8K
    CF252016-8R2K
    CF252016-R10K
    SF Impression Pixel
    CF252016, Price and Stock
    Bourns Inc
    Bourns Inc CF252016-100K
    HC INDUCTOR, 10UH, 155MA, 10% 30MHZ; Inductance:10µH; DC Resistance Max:2.2ohm; Self Resonant Frequency:30MHz; DC Current Rating:155mA; Inductor Case / Package:1008 [2516 Metric]; Product Range:CF252016 Series; Core Material:Ferrite RoHS Compliant: Yes
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    Newark CF252016-100K Cut Tape 2,000
    • 1 -
    Get Quote
    Bourns Inc CF252016-1R5K
    Inductor General Purpose Chip Wirewound 1.5uH 10% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 170mA 850mOhm DCR 1008 T/R
    Onlinecomponents.com CF252016-1R5K
    Buy Now
    Bourns Inc CF252016-1R2K
    Inductor General Purpose Chip Wirewound 1.2uH 10% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 180mA 750mOhm DCR 1008 T/R
    Onlinecomponents.com CF252016-1R2K
    Buy Now
    Bourns Inc CF252016-4R7K
    Inductor RF Multi-Layer 4.7uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.18A 1.9Ohm DCR 1008 T/R
    Bristol Electronics CF252016-4R7K 8,000
    Get Quote
    Bourns Inc CF252016-R10K
    Ind Chip MultiLayer 100nH 10 252MHz 30QFactor Ferrite 570mA 1008 TR (Alt: CF252016-R10K)