    CB2016T2R2M Search Results
    CB2016T2R2M Datasheets (2)
    Taiyo Yuden
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    CB2016T2R2M
    Taiyo Yuden Fixed Inductors, Inductors, Coils, Chokes, INDUCTOR POWER 2.2UH 1.0A 0806 Original PDF 1
    CB2016T2R2MV
    SF Impression Pixel
    CB2016T2R2M Price and Stock
    TAIYO YUDEN
    TAIYO YUDEN CB2016T2R2M
    FIXED IND 2.2UH 1A 169 MOHM SMD
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey () CB2016T2R2M Cut Tape 4,782 1
    Buy Now
    CB2016T2R2M Digi-Reel 4,782 1
    Buy Now
    CB2016T2R2M Tape & Reel 2,000 2,000
    • 1 -
    Avnet Americas CB2016T2R2M Tape & Reel 7 Weeks 2,000
    Mouser Electronics CB2016T2R2M 2,174
    Arrow Electronics CB2016T2R2M
    • 1 -
    Newark CB2016T2R2M Cut Tape 2,000
    Onlinecomponents.com CB2016T2R2M
    Ameya Holding Limited CB2016T2R2M 2,000
    Get Quote
    Avnet Abacus CB2016T2R2M Tape & Reel 17 Weeks 4,000
    Get Quote
    TAIYO YUDEN CB2016T2R2MV
    FIXED IND 2.2UH 600MA 169 MOHM
    DigiKey () CB2016T2R2MV Tape & Reel 2,000
    CB2016T2R2MV Digi-Reel 1
    CB2016T2R2MV Cut Tape 1
    Master Electronics CB2016T2R2MV
    TAIYO YUDEN LSQNA201616T2R2M
    Power Inductors - SMD PLEASE SEE SUGGESTED ALTERNATE LSQNA201616T330K
    TTI LSQNA201616T2R2M Reel 2,000
    TAIYO YUDEN LQCB2016T2R2MV
    Inductor Power Chip Wirewound 2.2uH 20% 7.96MHz Ferrite 0.6A 0.169Ohm DCR 0806 Automotive T/R
    Master Electronics LQCB2016T2R2MV
    CB2016T2R2M Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: Spec Sheet INDUCTORS Wire-wound Chip Power Inductors CB series CB2016T2R2M Features Item Summary 2.2 H(±20%), 510mA, 1000mA, 0806 Lifecycle Stage Mass Production Standard packaging quantity (minimum) Taping 2000pcs Products characteristics table External Dimensions
    Original
    CB2016T2R2M 510mA, 1000mA, 2000pcs 96MHz 510mA 1000mA 70MHz PDF
    Contextual Info: Spec Sheet INDUCTORS High Reliability Application Wire-wound Chip Inductors for Industrial / Automotive Comfort and Safety Applications (CB series) CB2016T2R2MV Features Item Summary 2.2 H(±20%), 510mA, 1000mA, 0806 Lifecycle Stage Mass Production AEC-Q200 qualified
    Original
    CB2016T2R2MV 510mA, 1000mA, AEC-Q200 2000pcs 96MHz 510mA 1000mA PDF