AT27C1024 Search Results
AT27C1024 Datasheets (103)
AT27C1024 Price and Stock
Microchip Technology Inc AT27C1024-70JUIC EPROM 1MBIT PARALLEL 44PLCC |
| Distributors | Part | Package | Stock | Lead Time | Min Order Qty | Price | Buy | ||||
AT27C1024-70JU | Tube | 4,275 | 1 |
Buy Now | |||||
AT27C1024-70JU | Tube | 9 | 13 Weeks | 27 |
Buy Now | ||||
AT27C1024-70JU | 4,139 | 1 |
| AT27C1024-70JU | 1,350 | 27 |
| AT27C1024-70JU | 95 | 13 |
| AT27C1024-70JU | 7 | 7 |
AT27C1024-70JU | Bulk | 1 |
AT27C1024-70JU | Bulk | 1 |
Get Quote | ||||||
AT27C1024-70JU | Tube | 43 | 13 Weeks |
AT27C1024-70JU | 1,350 |
AT27C1024-70JU | 95 | 1 |
AT27C1024-70JU | 16 Weeks | 27 |
Get Quote | ||||||
AT27C1024-70JU | 216 | 15 Weeks | 27 |
AT27C1024-70JU | 1,350 |
Microchip Technology Inc AT27C1024-70JU-TIC EPROM 1MBIT PARALLEL 44PLCC |
AT27C1024-70JU-T | Digi-Reel | 800 | 1 |
| AT27C1024-70JU-T | Cut Tape | 800 | 1 |
| AT27C1024-70JU-T | Tape & Reel | 500 | 500 |
AT27C1024-70JU-T | 200 | 50 |
AT27C1024-70JU-T | Tape & Reel | 13 Weeks |
AT27C1024-70JU-T | 200 |
AT27C1024-70JU-T | 16 Weeks | 500 |
AT27C1024-70JU-T | 15 Weeks | 500 |
AT27C1024-70JU-T | 200 |
Microchip Technology Inc AT27C1024-45PUIC EPROM 1MBIT PARALLEL 40DIP |
AT27C1024-45PU | Tube | 223 | 1 |
AT27C1024-45PU | 1,180 | 10 |
| AT27C1024-45PU | 400 | 20 |
| AT27C1024-45PU | 121 | 1 |
| AT27C1024-45PU | 88 | 11 |
AT27C1024-45PU | Bulk | 160 |
AT27C1024-45PU | Bulk | 1 |
AT27C1024-45PU | Tube | 1,100 | 13 Weeks |
AT27C1024-45PU | 400 |
AT27C1024-45PU | 88 | 1 |
AT27C1024-45PU | 13 Weeks | 10 |
AT27C1024-45PU | 400 |
AT27C1024-45PU | 500 |
Microchip Technology Inc AT27C1024-70PUIC EPROM 1MBIT PARALLEL 40DIP |
AT27C1024-70PU | Tube | 125 | 1 |
AT27C1024-70PU | Bulk | 1 |
AT27C1024-70PU | 3,928 | 1 |
| AT27C1024-70PU | 580 | 20 |
AT27C1024-70PU | Bulk | 27 | 1 |
AT27C1024-70PU | Bulk | 52 Weeks | 160 |
AT27C1024-70PU | Tube | 220 | 13 Weeks |
AT27C1024-70PU | 580 |
AT27C1024-70PU | 1 |
AT27C1024-70PU | 14 Weeks | 10 |
AT27C1024-70PU | 80 | 13 Weeks | 10 |
AT27C1024-70PU | 580 |
Microchip Technology Inc AT27C1024-45JUIC EPROM 1MBIT PARALLEL 44PLCC |
AT27C1024-45JU | Tube | 20 | 1 |
AT27C1024-45JU | Tube | 10 | 13 Weeks | 27 |
AT27C1024-45JU | 355 | 15 |
| AT27C1024-45JU | 27 | 2 |
AT27C1024-45JU | Bulk | 27 | 1 |
AT27C1024-45JU | Bulk | 1,269 |
AT27C1024-45JU | Tube | 1,422 | 13 Weeks |
AT27C1024-45JU | 357 |
AT27C1024-45JU | 4 | 1 |
AT27C1024-45JU | 16 Weeks | 27 |
AT27C1024-45JU | 15 Weeks | 27 |
AT27C1024-45JU | 357 |
AT27C1024 Datasheets Context Search
| Catalog Datasheet | Type | Document Tags | |
|---|---|---|---|
Contextual Info: AT27LV1024 Features • • • • • • • • • • • Wide Power Supply Range, 3.0 VDC to 5.5 VDC Compatible with JEDEC Standard AT27C1024 Low Power CMOS Operation 100 |iA max. Standby 33 mW max. Active at 1 MHz for Vcc = 3.3 VDC 165 mW max. Active at 5 MHz for Vcc = 5.5 VDC |
OCR Scan |
AT27C1024-15LCContextual Info: AT27C1024 Features • • • • • • • • • • Fast Read Access Tim e - 45 ns Low Power CMOS Operation 100 max. Standby 30 mA max. Active at 5 MHz W ide Selection of JEDEC Standard Packages 40-Lead 600-mil PDIP and Cerdip 44-Pad PLCC and LCC 40-Lead TSOP |
OCR Scan |
AT27C1024 40-Lead 600-mil 44-Pad AT27C1024 40DW6 AT27C1024-15LC | |
0631a
Original |
Contextual Info: Features • Fast read access time – 90ns • Dual voltage range operation • • • • • • • • – Unregulated battery power supply range, 2.7V to 3.6V, or – Standard power supply range, 5V 10% Pin compatible with JEDEC standard Atmel AT27C1024 |
Original |
AT27C1024 44-lead 200mA | |