    APT5016BLL Search Results
    APT5016BLL Datasheets (4)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    APT5016BLL
    Advanced Power Technology N-Channel enhancement mode power MOSFET Original PDF 71.63KB 4
    APT5016BLL
    Advanced Power Technology POWER MOS 7 500V 30A 0.160 Ohm Original PDF 62.49KB 2
    APT5016BLL
    Microsemi Power MOS 7 Low Loss MOSFET Original PDF 107.6KB 5
    APT5016BLLG
    Advanced Power Technology FETs - Single, Discrete Semiconductor Products, MOSFET N-CH 500V 30A TO-247 Original PDF 5
    SF Impression Pixel
    APT5016BLL Price and Stock
    Microchip Technology Inc
    Microchip Technology Inc APT5016BLLG
    MOSFET N-CH 500V 30A TO247
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey APT5016BLLG Tube 50
    • 1 -
    Buy Now
    Avnet Americas APT5016BLLG Bulk 20 Weeks 50
    Buy Now
    Mouser Electronics APT5016BLLG
    Get Quote
    Microchip Technology Inc APT5016BLLG Tube 197 20 Weeks
    Onlinecomponents.com APT5016BLLG
    • 1 -
    TME APT5016BLLG 1
    Get Quote
    Richardson RFPD APT5016BLLG 50
    EBV Elektronik APT5016BLLG 21 Weeks 1
    Master Electronics APT5016BLLG
    Vyrian APT5016BLLG 7,641
    APT5016BLL Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    APT5016
    Abstract: APT5016BLL APT5016SLL
    Contextual Info: APT5016BLL APT5016SLL 500V 30A 0.160W POWER MOS 7TM BLL D3PAK Power MOS 7TM is a new generation of low loss, high voltage, N-Channel enhancement mode power MOSFETS. Both conduction and switching losses are addressed with Power MOS 7TM by significantly lowering RDS ON
    Original
    APT5016BLL APT5016SLL O-247 O-247 APT5016 APT5016BLL APT5016SLL PDF