    73UI0470 Search Results
    SF Impression Pixel
    73UI0470 Price and Stock
    KEMET Corporation
    KEMET Corporation R73UI0470SE03J
    CAP FILM 470PF 5% 2KVDC RADIAL
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey R73UI0470SE03J Bulk 3,888 1
    Buy Now
    Avnet Americas R73UI0470SE03J Bulk 23 Weeks 6,000
    Buy Now
    Mouser Electronics R73UI0470SE03J 14,395
    Bristol Electronics R73UI0470SE03J 132
    Get Quote
    Avnet Abacus R73UI0470SE03J 44 Weeks 6,000
    Get Quote
    KEMET Corporation R73UI0470DQ00K
    CAP FILM METAL RAD POLYPROP
    DigiKey R73UI0470DQ00K Ammo Pack 800
    • 1 -
    Avnet Americas R73UI0470DQ00K Ammo Pack 23 Weeks 800
    Avnet Abacus R73UI0470DQ00K 44 Weeks 800
    KEMET Corporation R73UI0470DQ03J
    470 PF0 VDCV
    DigiKey R73UI0470DQ03J Ammo Pack 800
    • 1 -
    Avnet Americas R73UI0470DQ03J Ammo Pack 23 Weeks 800
    Avnet Abacus R73UI0470DQ03J 44 Weeks 800
    KEMET Corporation R73UI04704000J
    CAP FILM METAL RAD POLYPROP
    DigiKey R73UI04704000J Bulk 1,000
    Avnet Americas R73UI04704000J Bulk 23 Weeks 2,000
    Newark R73UI04704000J Bulk 274 10
    KEMET Corporation R73UI0470SE03K
    470 200V
    DigiKey R73UI0470SE03K Bulk 2,000
    Avnet Americas R73UI0470SE03K Bulk 23 Weeks 2,000
    Avnet Abacus R73UI0470SE03K 44 Weeks 2,000
    73UI0470 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: KEMET Part Number: 73UI0470DQ00K 73UI0470DQ00K Capacitor, film, 470 pF, +/-10% Tol, -55/+105C, General Purpose, 2000V@85C, Lead Spacing=15 mm L General Information T Manufacturer: H Electrical Specifications Capacitance: Rated Temperature: F KEMET LL Voltage @ rated temp:
    Original
    R73UI0470DQ00K 73UI0470DQ00K) 500VAC 54000v/us 16000000V 100kHz: 360x340x59 PDF
    Contextual Info: 73UI0470CK00K aka 73UI0470CK00K Capacitor, film, 470 pF, +/-10% Tol, -55/+105C, General Purpose, 2000V@85C, Lead Spacing=15 mm T L H F LL S Dimensions mm Specifications ID Dimension Tolerance L H T S LL F 18 11 5 15 18.5 0.8 +0.3 +0.1 +0.2 +/-0.4 +/-0.5
    Original
    R73UI0470CK00K 73UI0470CK00K 100kHz: 500VAC 500mm PDF
    Contextual Info: 73UI0470SE00K aka 73UI0470SE00K Capacitor, film, 470 pF, +/-10% Tol, -55/+105C, General Purpose, 2000V@85C, Lead Spacing=15 mm T L H F LL S Dimensions mm Specifications ID Dimension Tolerance L H T S LL F 18 11 5 15 4 0.8 +0.3 +0.1 +0.2 +/-0.4 +2 +/-0.05
    R73UI0470SE00K 73UI0470SE00K 100kHz: 500VAC PDF
    Contextual Info: 73UI0470DQ00J aka 73UI0470DQ00J Capacitor, film, 470 pF, +/-5% Tol, -55/+105C, General Purpose, 2000V@85C, Lead Spacing=15 mm L T H F LL S Dimensions mm Specifications ID Dimension Tolerance L H T S LL F 18 11 5 15 18.5 0.8 +0.3 +0.1 +0.2 +/-0.4 +/-0.5
    R73UI0470DQ00J 73UI0470DQ00J 100kHz: 500VAC 54000v/us 16000000V 2/u60x340x59 PDF
    Contextual Info: 73UI04704000K aka 73UI04704000K Capacitor, film, 470 pF, +/-10% Tol, -55/+105C, General Purpose, 2000V@85C, Lead Spacing=15 mm T L H F LL S Dimensions mm Specifications ID Dimension Tolerance L H T S LL F 18 11 5 15 30 0.8 +0.3 +0.1 +0.2 +/-0.4 +5 +/-0.05
    R73UI04704000K 73UI04704000K 100kHz: 500VAC PDF
    Contextual Info: 73UI04704000J aka 73UI04704000J Capacitor, film, 470 pF, +/-5% Tol, -55/+105C, General Purpose, 2000V@85C, Lead Spacing=15 mm T L H F LL S Dimensions mm Specifications ID Dimension Tolerance L H T S LL F 18 11 5 15 30 0.8 +0.3 +0.1 +0.2 +/-0.4 +5 +/-0.05
    R73UI04704000J 73UI04704000J 100kHz: 500VAC PDF
    Contextual Info: 73UI04705000J aka 73UI04705000J Capacitor, film, 470 pF, +/-5% Tol, -55/+105C, General Purpose, 2000V@85C, Lead Spacing=15 mm T L H F LL S Dimensions mm Specifications ID Dimension Tolerance L H T S LL F 18 11 5 15 25 0.8 +0.3 +0.1 +0.2 +/-0.4 +2/-1 +/-0.05
    R73UI04705000J 73UI04705000J 100kHz: 500VAC PDF
    Contextual Info: 73UI04705000K aka 73UI04705000K Capacitor, film, 470 pF, +/-10% Tol, -55/+105C, General Purpose, 2000V@85C, Lead Spacing=15 mm T L H F LL S Dimensions mm Specifications ID Dimension Tolerance L H T S LL F 18 11 5 15 25 0.8 +0.3 +0.1 +0.2 +/-0.4 +2/-1 +/-0.05
    R73UI04705000K 73UI04705000K 100kHz: 500VAC PDF
    Contextual Info: 73UI0470CK00J aka 73UI0470CK00J Capacitor, film, 470 pF, +/-5% Tol, -55/+105C, General Purpose, 2000V@85C, Lead Spacing=15 mm T L H F LL S Dimensions mm Specifications ID Dimension Tolerance L H T S LL F 18 11 5 15 18.5 0.8 +0.3 +0.1 +0.2 +/-0.4 +/-0.5
    R73UI0470CK00J 73UI0470CK00J 100kHz: 500VAC 500mm PDF