    650FPR002E Search Results
    650FPR002E Datasheets (1)
    Ohmite
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    650FPR002E
    Ohmite Resistor: Shunt: 2m: 1%: 5: 100: Thru-Hole Original PDF 72.13KB 1
    SF Impression Pixel
    650FPR002E Price and Stock
    Ohmite Mfg Co
    Ohmite Mfg Co 650FPR002E
    RES 0.002 OHM 1% 5W RADIAL
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey 650FPR002E Bulk 153 1
    Buy Now
    Mouser Electronics 650FPR002E
    • 1 -
    Get Quote
    Verical () 650FPR002E 250 9
    • 1 -
    Buy Now
    650FPR002E 100 25
    Newark 650FPR002E Bulk 13 1
    RS 650FPR002E Bulk 24 Weeks 1,000
    Get Quote
    Onlinecomponents.com 650FPR002E 124
    Master Electronics 650FPR002E 124
    650FPR002E Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: 60 Series Four tterminal Bare element 610 Series 1 watt 0.200" ±.015 0.100" (typ. to bend) 1.100" ±.010 0.200" ±.010 0.040" (18AWG) 650 Series (5 watt) 1.400" max. 0.450" max. 0.100" (typ. to bend) 1.000" ±.010 0.250" ±.010 resistance range (Ω)* Wattage