    3RT20261BB40 Search Results
    3RT20261BB40 Datasheets (3)
    Siemens Industrial Manufacturing
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    3RT20261BB40
    Siemens Industrial Manufacturing CONTACTOR S0 25A 24VDC 1NO/1NC S Original PDF 450.37KB
    3RT20261BB400CC0
    Siemens Industrial Manufacturing CONTACTOR S0 25A 24VDC 1NO/1NC S Original PDF 454.47KB
    3RT20261BB401AA0
    Siemens Industrial Manufacturing CONTACTOR S0 25A 24VDC 1NO/1NC S Original PDF 450.46KB
    SF Impression Pixel
    3RT20261BB40 Price and Stock
    Siemens
    Siemens 3RT20261BB401AA0
    CONTACTOR S0 25A 24VDC 1NO/1NC S
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey 3RT20261BB401AA0 Box 2 1
    Buy Now
    Mouser Electronics 3RT20261BB401AA0 2
    Buy Now
    RS 3RT20261BB401AA0 Bulk 5 Weeks 1
    Get Quote
    Siemens 3RT20261BB400CC0
    DigiKey 3RT20261BB400CC0 Box 1
    Mouser Electronics 3RT20261BB400CC0
    Get Quote
    RS 3RT20261BB400CC0 Bulk 5 Weeks 1
    Siemens 3RT20261BB40
    Contactors - Electromechanical CONTACTOR S0 25A 24VDC 1NO/1NC SCRW
    Mouser Electronics 3RT20261BB40 37
    Verical () 3RT20261BB40 107 1
    3RT20261BB40 22 1
    Onlinecomponents.com 3RT20261BB40 23
    Bristol Electronics 3RT20261BB40 18 1
    Quest Components () 3RT20261BB40 14
    3RT20261BB40 14
    Master Electronics 3RT20261BB40 23
    Siemens 3RT2026-1BB40
    CONTACTOR, 3PST-NO, 24V, PANEL/DINRAIL; Load Current Inductive:-; Relay Mounting:DIN Rail, Panel; Operating Voltage:690V; Contact Configuration:3PST-NO; No. of Poles:3 Pole; Switching Power AC3:11kW; Switching Current AC1:40A; Coil RoHS Compliant: Yes
    Newark 3RT2026-1BB40 Bulk 1
    TME 3RT2026-1BB40 105 1
    Vyrian 3RT2026-1BB40 17,231
    • 1 -
    Siemens 3RT20261BB40 (3RT2026-1BB40)
    CONTACTOR, SIZE S0, 25A, 24VDC, 1NO 1NC, SCREW TERMINAL