    2N5152U3 Search Results
    2N5152U3 Datasheets (1)
    Semelab
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    2N5152U3
    Semelab Screening Options Available = Polarity = NPN Package = SMD0.5 (TO276AA) Vceo = 80V IC (cont) = 5A HFE(min) = 30 HFE(max) = 90 @ Vce/ic = 5V / 2.5A FT = 60MHz PD = 10W Original PDF 10.85KB 1