    2-APR-2007 Search Results
    2-APR-2007 Result Highlights (5)
    Part ECAD Model Manufacturer Description Download Buy
    CO-059RABNCX2-007.5
    Amphenol Cables on Demand Amphenol CO-059RABNCX2-007.5 BNC Right Angle Male to BNC Right Angle Male (RG59) 75 Ohm Coaxial Cable Assembly (RG59/U Solid) 7.5ft PDF
    10142632-007LF
    Amphenol Communications Solutions Minitek MicroSpace™ 1.80mm Crimp-to-Wire Connector Platform, Wire to Board Connector, Receptacle, 7 Position
    (For product qualification latest status, please submit Product Enquiry)
    PDF
    Amphenol Communications Solutions BergStik® 2.54mm, Board To Board, Vertical 2 Row Guide Pin Header 14 Positions 2.54mm Pitch 3.81um (150u\\.) Tin-Lead Mating plating. PDF
    59112-F32-20-076LF
    Amphenol Communications Solutions Minitek® 2.00mm, Board To Board, Unshrouded Vertical Stacking Header, Through Hole, Double Row, 40 Positions. PDF