    110N55F6 Search Results
    SF Impression Pixel
    110N55F6 Price and Stock
    STMicroelectronics
    STMicroelectronics STP110N55F6
    MOSFET N-CH 55V 110A TO220
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey STP110N55F6 Tube 413 1
    Buy Now
    Vyrian STP110N55F6 6,843
    • 1 -
    Get Quote
    110N55F6 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    110N55F6
    Abstract: stp110n55f6
    Contextual Info: 110N55F6 N-channel 55 V, 4.3 mΩ, 110 A TO-220 STripFET VI DeepGATE™ Power MOSFET Preliminary data Features Order code VDSS RDS on max ID 110N55F6 55 V < 5.2 mΩ 110 A • Low gate charge ■ Very low on-resistance ■ High avalanche ruggedness