    CURRENT100 Search Results
    SF Impression Pixel
    CURRENT100 Price and Stock
    TAIYO YUDEN
    TAIYO YUDEN LCENA2520MKT1R0M0NK
    Power Inductors - SMD 1.0 UH 20%
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    TTI LCENA2520MKT1R0M0NK Reel 3,000 3,000
    Buy Now
    TAIYO YUDEN LCENA2520MKT2R2M0NK
    Power Inductors - SMD 2.2 UH 20%
    TTI LCENA2520MKT2R2M0NK Reel 3,000 3,000
    Buy Now
    TAIYO YUDEN LCENA2520MKT1R5M0NK
    Power Inductors - SMD 1.5 UH 20%
    TTI LCENA2520MKT1R5M0NK Reel 3,000 3,000
    TAIYO YUDEN LCXND6060YEL101MMG
    Power Inductors - SMD 100uH 6060 20% AEC-Q200
    TTI LCXND6060YEL101MMG Reel 1,500
    • 1 -
    TAIYO YUDEN LCENA2520MKTR47M0NK
    Power Inductors - SMD .47 UH 20%
    TTI LCENA2520MKTR47M0NK Reel 3,000
    • 1 -
    CURRENT100 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Original
    HM1-0104-2 Circuit10 Current100m Voltage30 Time50n PDF
    Contextual Info: 2322592.1406 Diodes Metal-Oxide Varistor MOV V(DC) Nom.(V) Varistor Voltage22 V(RMS) Max. Applied Voltage14 V(DC) Max. Applied Voltage18 I(TM) Max.(A) Peak Current100 V(C) Nom. (V) Clamping Voltage48 @I(PP) (A) (Test Condition)1.0 W(TM) Max.(J) Transient Energy0.5
    Original
    Voltage22 Voltage14 Voltage18 Current100 Voltage48 Time20n 2322592.1406 PDF
    MDF100A40 Current100 Voltage400 PDF
    ES581F Current100 Current100u Current500u PDF
    Contextual Info: SEN1152-2 Diodes Center-Tapped Schottky Doubler I O Max.(A) Output Current100 @Temp (øC) (Test Condition)25 V(RRM)(V) Rep.Pk.Rev. Voltage45 I(FSM) Max.(A) Pk.Fwd.Sur.Cur.750 V(FM) Max.(V) Forward Voltage750m @I(FM) (A) (Test Condition)100 @Temp. (øC) (Test Condition)25
    SEN1152-2 Current100 Voltage45 Voltage750m Current150m PDF
    HM9-0186-2 Current100m Voltage30 Time50n PDF
    Contextual Info: 2322592.3006 Diodes Metal-Oxide Varistor MOV V(DC) Nom.(V) Varistor Voltage47 V(RMS) Max. Applied Voltage30 V(DC) Max. Applied Voltage38 I(TM) Max.(A) Peak Current100 V(C) Nom. (V) Clamping Voltage96 @I(PP) (A) (Test Condition)1.0 W(TM) Max.(J) Transient Energy1.1
    Voltage47 Voltage30 Voltage38 Current100 Voltage96 Time20n PDF
    Contextual Info: V120MT1A Diodes Metal-Oxide Varistor MOV V(DC) Nom.(V) Varistor Voltage120 V(RMS) Max. Applied Voltage72 V(DC) Max. Applied Voltage97 I(TM) Max.(A) Peak Current100 V(C) Nom. (V) Clamping Voltage220 @I(PP) (A) (Test Condition)2.0 W(TM) Max.(J) Transient Energy400m