    C50VB160 Search Results
    SF Impression Pixel
    C50VB160 Price and Stock
    Select Manufacturer
    Comchip Technology Corporation Ltd SC50VB160-G
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 50A SCVB
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey SC50VB160-G Tray
    • 1 -
    Buy Now
    Arrow Electronics SC50VB160-G
    Buy Now
    Chip 1 Exchange SC50VB160-G 1,500
    • 1 -
    Get Quote
    SPC Multicomp SC50VB160
    DIODE, BRIDGE RECT, 3PH, 50A, 1.6KV, MOD; No. of Phases:Three Phase; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:1.6kV; Forward Current If(AV):50A; Bridge Rectifier Case Style:Module; Forward Voltage VF Max:1.15V; No. of Pins:5Pins; RoHS Compliant: Yes
    Newark SC50VB160 Bulk 489 1
    Others SC50VB160-G
    PUI SC50VB160-G 1,500
    Get Quote
    C50VB160 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    datasheet ic 555
    Abstract: datasheet of ic 555 IC 555 IR 334
    Original
    C50VB160 1600Volts 50Amperes datasheet ic 555 datasheet of ic 555 IC 555 IR 334 PDF
    Original
    C50VB160 1600Volts 50Amperes 30-Dec-2011 PDF
    Contextual Info: Glass Passivated Bridge Rectifiers C50VB80-G Thru. C50VB160-G Reverse Voltage: 800V and 1600V Forward Current: 50A RoHS Device CVB Features 1.412 29.0 MAX. 0.256(6.50) 0.217(5.50) -Surge overload -500 Amperes peak 0.071(1.80) 0.039(1.00) 0.409(10.40) 0.386(9.80)
    C50VB80-G C50VB160-G C50VB80-G QW-BBR57 C50VB80 C50VB160 C50VBXXX PDF
    Contextual Info: Glass Passivated Bridge Rectifiers C50VB80-G Thru. C50VB160-G Reverse Voltage: 800V and 1600V Forward Current: 50A RoHS Device CVB Features 1.142 29.0 MAX. 0.256(6.50) 0.217(5.50) -Surge overload -500 Amperes peak 0.071(1.80) 0.039(1.00) 0.409(10.40) 0.386(9.80)