    APT6017LFLL Search Results
    APT6017LFLL Datasheets (5)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    APT6017LFLL
    Advanced Power Technology N-Channel enhancement mode power MOSFET Original PDF 67.39KB 4
    APT6017LFLL
    Advanced Power Technology POWER MOS 7 600V 35A 0.017 Ohm Original PDF 72.24KB 2
    APT6017LFLL
    Microsemi Power MOS 7 Low Loss FREDFET Original PDF 164.32KB 5
    APT6017LFLLG
    Advanced Power Technology FETs - Single, Discrete Semiconductor Products, MOSFET N-CH 600V 35A TO-264 Original PDF 5
    APT6017LFLLG
    Microsemi Discrete Semiconductor Products - Transistors - FETs, MOSFETs - Single - MOSFET N-CH 600V 35A TO-264 Original PDF 166.39KB
    SF Impression Pixel
    APT6017LFLL Price and Stock
    Microchip Technology Inc
    Microchip Technology Inc APT6017LFLLG
    MOSFET N-CH 600V 35A TO264
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey APT6017LFLLG Tube 14 1
    Buy Now
    APT6017LFLL Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: APT6017B2FLL APT6017LFLL 600V 35A 0.170W POWER MOS 7TM FREDFET Power MOS 7TM is a new generation of low loss, high voltage, N-Channel enhancement mode power MOSFETS. Both conduction and switching losses are addressed with Power MOS 7TM by significantly lowering RDS ON
    Original
    APT6017B2FLL APT6017LFLL O-264 O-264 O-247 PDF
    APT6017B2FLL
    Abstract: APT6017LFLL
    Contextual Info: APT6017B2FLL APT6017LFLL 600V 35A 0.017W POWER MOS 7TM FREDFET Power MOS 7TM is a new generation of low loss, high voltage, N-Channel enhancement mode power MOSFETS. Both conduction and switching losses are addressed with Power MOS 7TM by significantly lowering RDS ON
    Original
    APT6017B2FLL APT6017LFLL O-264 O-264 O-247 APT6017B2FLL APT6017LFLL PDF
    APT6017LFLL
    Contextual Info: APT6017B2FLL APT6017LFLL 600V 35A 0.170Ω POWER MOS 7 R FREDFET B2FLL T-MAX Power MOS 7 is a new generation of low loss, high voltage, N-Channel enhancement mode power MOSFETS. Both conduction and switching ® losses are addressed with Power MOS 7 by significantly lowering RDS ON
    APT6017B2FLL APT6017LFLL O-264 O-264 O-247 APT6017LFLL PDF