    VB20100S Search Results
    VB20100S Datasheets (6)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    VB20100S-E3/4W
    Vishay Semiconductors Diodes, Rectifiers - Single, Discrete Semiconductor Products, DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO263AB Original PDF 5
    VB20100S-E3/8W
    VB20100SG-E3/4W
    Vishay Semiconductor Diodes Division Discrete Semiconductor Products - Diodes - Rectifiers - Single - DIODE SCHOTTKY 20A 100V TO-263AB Original PDF 158.7KB
    VB20100SG-E3/8W
    VB20100S-M3/4W
    Vishay General Semiconductor - Diodes DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO263AB Original PDF 200.88KB 6
    VB20100S-M3/8W
    Vishay General Semiconductor - Diodes DIODE SCHOTTKY 120V 20A TO263AB Original PDF 200.88KB 6
    SF Impression Pixel
    VB20100S Price and Stock
    Select Manufacturer
    Vishay Semiconductors VB20100S-E3-8W
    DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO263AB
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey () VB20100S-E3-8W Cut Tape 7,017 1
    Buy Now
    VB20100S-E3-8W Digi-Reel 7,017 1
    Buy Now
    VB20100S-E3-8W Tape & Reel 6,400 800
    • 1 -
    Vishay Semiconductors VB20100S-E3-4W
    DigiKey VB20100S-E3-4W Tube 6,971 1
    Vishay Semiconductors VB20100S-M3-8W
    DIODE SCHOTTKY 120V 20A TO263AB
    DigiKey VB20100S-M3-8W Tape & Reel 8,000
    Vishay Semiconductors VB20100SG-E3-4W
    DigiKey VB20100SG-E3-4W Tube 8,000
    • 1 -
    Vishay Intertechnologies VB20100S-M3/8W
    20A,100V,TRENCH SKY RECT. - Tape and Reel (Alt: VB20100S-M3/8W)
    Avnet Americas VB20100S-M3/8W Tape & Reel 7 Weeks 8,000
    Mouser Electronics VB20100S-M3/8W
    Get Quote
    TTI VB20100S-M3/8W Reel 8,000
    VB20100S Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: New Product V20100S, VF20100S, VB20100S & VI20100S Vishay General Semiconductor High-Voltage Trench MOS Barrier Schottky Rectifier Ultra Low VF = 0.446 V at IF = 5 A FEATURES TMBS • Trench MOS Schottky technology ITO-220AB TO-220AB • Low forward voltage drop, low power