    T353C225M035AS Search Results
    T353C225M035AS Datasheets (1)
    KEMET
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    T353C225M035AS
    KEMET CAP 2.2UF 35V 20% TANT SOLID RAD-.20 C-CASE DIPPED BULK SNAP-IN Original PDF 381.48KB 13
    SF Impression Pixel
    T353C225M035AS Price and Stock
    KEMET Corporation
    KEMET Corporation T353C225M035AT
    Tantalum Capacitors - Solid Leaded 35V 2.2uF 20%
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    Mouser Electronics T353C225M035AT
    • 1 -
    Get Quote
    KEMET Corporation T353C225M035AS7301
    Quest Components T353C225M035AS7301 720
    Buy Now
    T353C225M035AS Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: KEMET Part Number: T353C225M035AS Capacitor, tantalum, 2.2 uF, +/-20% Tol, 35V@85C, Lead Spacing=5.08 mm General Information Manufacturer: KEMET Electrical Specifications Value: 35V Voltage DC @ 125C: 23V Tolerance: Body Type: Temperature Range: Symbol Dimensions mm
    Original
    T353C225M035AS 943331db-fa94-471c-9f21-9d7fa255e3ad PDF
    Contextual Info: KEMET Part Number: T353C225M035AS7301 T353C225M035ASTR Capacitor, tantalum, 2.2 uF, +/-20% Tol, 35V@85C, Lead Spacing=5.08 mm General Information Manufacturer: KEMET Electrical Specifications Value: 35V Voltage DC @ 125C: 23V Tolerance: Body Type: Temperature Range: