    10M0000000 Search Results
    SF Impression Pixel
    10M0000000 Price and Stock
    Microchip Technology Inc
    Microchip Technology Inc VCC1-A3C-10M0000000
    CMOS XO +5.0 VDC 15PF -40C TO +8
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey VCC1-A3C-10M0000000 Tape & Reel
    Buy Now
    Microchip Technology Inc VTD3-J1CA-10M0000000
    VTD3-J1CA-10M0000000
    DigiKey VTD3-J1CA-10M0000000 Tape & Reel
    Buy Now
    Microchip Technology Inc VTC2-J11C-10M0000000
    VTC2-J11C-10M0000000
    DigiKey VTC2-J11C-10M0000000 Tape & Reel
    Microchip Technology Inc VTC4-B1AA-10M0000000
    VTC4-B1AA-10M0000000
    DigiKey VTC4-B1AA-10M0000000 Tape & Reel
    Microchip Technology Inc VTC4-C01E-10M0000000
    VTC4-C01E-10M0000000
    DigiKey VTC4-C01E-10M0000000 Tape & Reel
    Vyrian VTC4-C01E-10M0000000 4,511
    • 1 -
    Get Quote
    10M0000000 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Original
    TX-508 D-74924 1-88-VECTRON-1 PDF
    crystal 10 MHz
    Abstract: D-258 MIL-STD-202 METHOD 214
    Contextual Info: OX-042 Oven Controlled Crystal Oscillator OX-042 Features Applications • Low G-Sensitivity • Low Phase Noise • High Stability • SC-Cut Crystal Standard • Vectron’s Patented US Patent 6,984,925 QRM Crystal Technology • Frequency Range: 3 MHZ to 20 MHZ
    Original
    OX-042 D-74924 1-88-VECTRON-1 crystal 10 MHz D-258 MIL-STD-202 METHOD 214 PDF
    Contextual Info: TX-508 Temperature Compensated Crystal Oscillator Low G-Sensitivity TX-508 Features Applications Low G-Sensitivity Vibration hardened Tight Tolerances Low Phase Noise Frequency Range1: 10 - 100 MHz • Vibration Environment • Portable Equipment • Land Mobile Radio
    Contextual Info: OX-221 Oven Controlled Crystal Oscillator OX-221 Features Applications • Surface Mount package • SC_CUT Crystal • Low Profile Compact Package • standard frequency: 10, 20, 30.72 MHz • Base stations • Test equipment • Synthesizers • Military communication equipment
    OX-221 D-74924 1-88-VECTRON-1 PDF
    Contextual Info: MX-503 Microprocessor Controlled Crystal Oscillator High Precision MX-503 Features Applications • Ultra High Stability MCXO • Low Power Consumption • Meets Stratum 3 acc. GR-1244 • ROHS 6 Compliant • Frequency Range1: 8 - 26 MHz • Standard Frequencies : 10, 12.8, 16.384, 19.2, 20, 22.1184,
    MX-503 GR-1244 D-74924 1-88-VECTRON-1 PDF
    Contextual Info: OX-171 High Stability Oven Controlled Crystal Oscillator OX-171 The OX-171 is a high-stability ovenized crystal oscillator in a 28 x 38 mm package, capable of aging rates of 0.06 ppb/day and temperature stabilities of 1ppb over an industrial temperature range. Driven by an SC-cut crystal, the oscillator provides excellent
    OX-171 OX-171 OX-17 OX-170 OX-172 OX-174 OX-175 D-74924 PDF
    OX-1720-EAE-4090
    Abstract: OX-172
    Contextual Info: OX-172 Oven Controlled Crystal Oscillator OX-172 The OX-172 is a high stability ovenized crystal oscillator characterized for IEEE-1588 PTP applications in a 28 x 38 mm package. Driven by an SC cut crystal, the oscillator provides TDEV and MTIE values that exceed the GR1244 system performance